KOMPLEKSOWE CZYSZCZENIE DPF/FAP/SCR


DO NASZYCH USŁUG WYKORZYSTUJEMY SPRZĘT NAJWYŻSZEJ KLASY,
PRZYWRACAMY DO 98% SPRAWNOŚCI FILTRA!

Zapraszamy na szybką i skuteczną regenerację filtrów cząstek stałych pojazdów: osobowych, dostawczych i ciężarowych. Regenerujemy filtry i katalizatory stosując innowacyjne urządzenie z dwustronnym uderzeniem strumienia czyszczącego.

Hydrokinetyczna regeneracja filtrów cząstek stałych:

 • DPF
 • GPF
 • Mokrych FAP
 • SCR – AD BLUE i inne

⚠️ WAŻNE:

Nawet częściowo niedrożny Filtr cząstek stałych – DPF jest w stanie spowodować uszkodzenie panewek w silniku, a częściowo niedrożny katalizator utratę mocy silnika a w skrajnych przypadkach jego uszkodzenie.

ILE TO KOSZTUJE?


Osobowe

499 PLN

(netto)

Dostawcze do 7500 kg

499-999 PLN

(netto)

Ciężarowe

od 1499 PLN

(netto)

REALIZACJA W 3 KROKACH


Na miejscu:

Za dodatkową opłatą wyciągamy filtr na miejscu w naszym serwisie oraz po wszystkim montujemy i usuwamy błędy.

Na odległość:

 1. Wysyłka filtra do naszej firmy – Wysyłają Państwo filtr do naszej firmy. Na życzenie wysyłamy kuriera po odbiór paczki, lub paletę po filtr z ciężarówek.
 2. Sprawdzenie i regeneracja – Po otrzymaniu filtra wykonujemy procesy regeneracji i sprawdzania.
 3. Odesłanie – Gotowy filtr odsyłamy do Państwa.

DLACZEGO WARTO REGENEROWAĆ FILTR?


Filtr DPF służy do oczyszczania spalin z szkodliwych dla zdrowia sadzy i popiołu. Gromadzące się zanieczyszczenia w filtrze powodują powolną utratę wydajności samochodu i mogą prowadzić też do poważnych uszkodzeń w samochodzie.  Zadbaj o to za w czasu przyjedź do nas go zregenerować.

Zagrożenia jazdy z uszkodzonym lub wyciętym filtrem DPF:

 • USZKODZENIE SAMOCHODU – Jazda z zapchanym filtrem DPF może doprowadzić do poważnego uszkodzenia samochodu
 • SZKODLIWE SPALINY – Mniejsza przepustowość filtra sprawia, że do powietrza dostaje się więcej szkodliwych spalin
 • POJAZD NIE SPEŁNIA NORM – Wycięcie filtra DPF sprawia, że pojazd nie spełnia już norm spalin z jakimi był homologowany
 • KARY FINANSOWE – Za brak filtra DPF można dostać mandat. Policja dostała już sprzęt do sprawdzania spalin

Możliwe uszkodzenia samochodu w przypadku jazdy z zapchanym filtrem:

 • Zwiększone zużycie paliwa
 • Przybieranie poziomu oleju w misce olejowej
 • Zmniejszenie osiągów samochodu
 • Zwiększenie ciśnienia wstecznego spalin
 • Uszkodzenie silnika i jego osprzętu
 • Uszkodzenie turbosprężarki
 • Pożar

PROCES REGENERACJI


Do regeneracji filtrów używamy najwyższej jakości sprzętu Polskiej produkcji, stosującej proces hydrodymaniczny. Proces przebiega w 3 krokach i zapewnia do 98% regeneracji filtra! Nasza nowatorska metoda pozwala na wyczyszczenie filtra bez rozcinania. Przywieź go lub wyślij. Na każdą wykonaną przez nas regenerację dajemy 24 miesiące gwarancji!

Montaż / Test przepustowości

Proces czyszczenia filtra

Suszenie / Test przepustowości

Podstawowym krokiem jest sprawdzenie filtra pod względem uszkodzeń mechanicznych. Jeśli po sprawdzeniu nie wykryto żadnych wad, można przystąpić do czyszczenia filtra.
Filtr ten jest umieszczany w maszynie myjącej i podłączany obustronnie przy pomocy specjalnie do tego zaprojektowanych adapterów. Po podłączeniu filtra następuje wybór typu filtra na wyświetlaczu urządzenia, sposobu mycia, a także wprowadzanie numeru rejestracyjnego pojazdu.

Pierwsza operacja, którą wykonuje maszyna polega na określeniu stopnia zabrudzenia filtra, poprzez sprawdzenie przepływu i ciśnienia wstecznego, podobnie jak odbywa się to w pojeździe. Po sprawdzeniu poziomu zbrudzenia filtra można przystąpić do jego czyszczenia. Strumień czyszczący jest naprzemiennie wprowadzany do wejścia i wyjścia filtra. Dzięki temu możemy bardzo dokładnie zregenerować całą jego strukturę.

Po czyszczeniu maszyna automatycznie przeprowadza proces suszenia, a filtr jest znów testowany pod względem przepływu i ciśnienia zwrotnego.  Następnie drukowany jest raport końcowy. W naszym rozwiązaniu ciecz myjąca pracuje w obiegu zamkniętym i podlega podwójnej filtracji. Co więcej, budowa głównego zbiornika, ze specjalnie zaprojektowanymi grodziami, pozwala jeszcze dokładniej odseparować zabrudzenia wypłukiwane z filtra.

Katalizator PRZED czyszczeniem naszą maszyną

Katalizator PO czyszczeniu naszą maszyną

Wybierz fachowców ze specjalistycznym zapleczem maszynowym! Jesteśmy absolutnym liderem jeśli chodzi o bazę sprzętu w naszym serwisie. Niewielu konkurentów może się pochwalić równie mocną ofertą, a pamiętajmy że chałupnicze czyszczenie w warsztatach „garażowych” jest nieskuteczne.

ZOBACZ NASZ SPRZĘT W DZIAŁANIU


Posiadamy najwyższej klasy maszynę do regeneracji filtrów Polskiej firmy EcoPDF. Jest to urządzenie do regeneracji szerokiej gamy filtrów cząstek stałych montowanych w układach wydechowych samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, maszyn budowlanych, rolniczych i przemysłowych. Urządzenie regeneruje filtry cząstek stałych: DPF (filtry suche), FAP (filtry mokre), a także SCR – AdBlue oraz inne katalizatory.

FILMY Z NASZYCH REALIZACJI


Czyszczenie DPF z tira w Scania R 450 euro 6

Czyszczenie DPF z samochodu osobowego

Czyszczenie DPF w maszynie budowlanej Volvo

Czyszczenie katalizatora w Mercedes S500 W220